Dėmesys saugumui

37 pervažos iki 2023 m. pabaigos

Lietuvos geležinkelių tinklą valdanti bendrovė „LTG Infra“ inicijavo geležinkelių modernizavimo programą. Reitinguojant pervažas pagal rizikingumą nusakančius parametrus buvo atrinktos 37 pervažos, kurios iki 2023 metų pabaigos bus modernizuojamos diegiant papildomas pėsčiųjų ir traukinių eismo saugumo priemones – vaizdo stebėjimo sistemas ir signalizacijos įrenginius, įrengiant ar rekonstruojant pėsčiųjų takus.

2 pervažos iki 2023 m.

2 pervažos, kurios iki 2023 bus rekonstruotos į dviejų lygių susikirtimą. Ruože Lentvaris – Vievis, ties susikirtimu su 108 regioniniu automobilių keliu esančioje pervažoje, bus įrengtas tunelis. Ruože Kyviškės – Valčiūnai, ties susikirtimu su A15 magistraliniu keliu, 2022 metų rugsėjo 28 d. eismas vyksta naujuoju automobilių ir pėsčiųjų viaduku. Vykdant pervažų rekonstrukcijos darbus taip pat sutvarkomos naujų statinių prieigos ir atnaujinamos susijusios sistemos.

Pervažų ir pėsčiųjų perėjų prieigų ženklinimas

 

Tyrimų metu nustatyta, jog asmenims sunku įvertinti didelio daikto judėjimo greitį, pvz. skrendančio lėktuvo ar atvažiuojančio traukinio. Todėl tam tikru dažniu iki pervažos ar pėsčiųjų perėjos dažome pabėgius, kad kertantys geležinkelį asmenys galėtų lengviau įvertinti likusį atstumą iki traukinio ir jo judėjimo greitį.

Kasmet šia inovatyvia priemone paženklinama daugiau kaip 10 rizikingiausių pervažų ir (ar) pėsčiųjų perėjų.

Pervažų ir pėsčiųjų perėjų prieigų ženklinimas

Specialus pėščiųjų perėjų grindinio ženklinimas

Didžioji dalis eismo įvykių pėsčiųjų perėjose įvyksta dėl dėmesį blaškančių įrenginių naudojimo, pvz. naršymo mobiliajame telefone, muzikos klausimo per ausines, trumpųjų žinučių rašymo ir pan., todėl ženkliname pėsčiųjų perėjų prieigas specialiu trafaretu, skirtu atkreipti geležinkelį kertančių asmenų dėmesį ir priminti svarbiausias saugaus geležinkelio kirtimo taisykles bei atkreipti dėmesį, kad svarbiausia – gyvenimas.

Kasmet specialiu ženklinimu pažymimos daugiau kaip 10 rizikingiausių pėsčiųjų perėjų.

Specialus pėščiųjų perėjų grindinio ženklinimas

Saugos akcijos

Siekiame periodiškai atkreipti eismo dalyvių dėmesį apie saugą geležinkelyje ir skatinti saugų jų elgesį, todėl kartą per ketvirtį kartu su policijos pareigūnais vykdome akcijas pavojingiausiose pervažose, kuriose yra didžiausi geležinkelių ir kelių transporto eismo srautai bei įvykę eismo įvykiai.

2022 m. rugsėjo mėnesį saugaus eismo akcijos įvyko:

Socialinės kampanijos

  • Saugaus eismo akcijos kartu su policijos pareigūnais pavojingiausiose geležinkelio pervažose.
  • Visuotinė pamoka mokyklose apie saugų elgesį geležinkelyje.
  • Socialinė reklama šalia pavojingiausių geležinkelio pervažų.